Meble skórzane

Salon jest najbardziej reprezentacyjnym miejscem w całym domu. To w nim spędza się czas z całą rodziną oraz przyjmuje gości. Warto więc wyposażyć go w meble wypoczynkowe, które będą wygodne a zarazem eleganckie. W rolę tę świetnie wpisują się meble skórzane.

Od czego zacząć wybór takich mebli?

Skórzane meble do salonu nigdy nie wychodzą z mody, bo są eleganckie i dodają każdej aranżacji niepowtarzalnego charakteru. Wybierając tego rodzaju kanapy czy fotele, oczywiście największą uwagę należy poświęcić rodzajowi i jakości skóry. Wielu ludzi zastanawia się nad tym, czy wybrać tą naturalną czy jednak sztuczną. Prawda jest taka, że decydując się na tego rodzaju meble, należy postawić na skórę naturalną, bo niesie ona ze sobą o wiele więcej zalet. Po pierwsze, prezentuje się o wiele lepiej niż ta sztuczna, nadając meblom prawdziwej elegancji (która zostaje zachowana przez długie lata). Po drugie, skóra naturalna jest o wiele bardziej komfortowa w użytkowaniu.

Meble skórzane

Tapicerowane nią meble nie ochładzają się nadmiernie zimą, a latem nie przyklejają się do ciała, są również przyjemne w dotyku. Po trzecie, naturalna i wysokiej jakości skóra jest mniej podatna na wszelkiego rodzaju zabrudzenia czy drobne uszkodzenia (dlatego przez długi czas wygląda jak nowa). Do tego, z upływem czasu skóra jeszcze bardziej się uszlachetnia, choć jej powierzchnia się zmienia, to cały czas wygląda bardzo stylowo.

Jak dobrze wybrać meble skórzane?

Aby zakupić naprawdę dobrze wykonane meble ze skóry, warto jest poznać ich rodzaje, by decyzja o ich wyborze była świadoma i opowiadająca konkretnym potrzebom. Warto tutaj zaznaczyć, że dobrej jakości skóra musi mieć grubość wynoszącą od 1,3 do 1,5 mm, bo to zapewni jej prawdziwą wytrzymałość. Jeśli zaś chodzi o rodzaje skór to wyróżnia się:

  • Anilinową – wysokiej jakości, ciepła i przyjemna w dotyku; nie wymaga poprawek, jednak najczęściej nie jest zabezpieczania więc może ciemnieć.
  • Gładką: “madras” – stosowana dość powszechnie, może mieć połysk lub być matowa; zazwyczaj barwi się ją jednym pigmentem i impregnuje specjalnym lakierem (by nie uległa zniszczeniu).
  • Ekologiczną – to tkanina poliestrowa, która pokrywania jest polichlorkiem winylu; jest przygotowywana tak, by jak najbardziej przypominała skórę.
  • Pull-up – jej powierzchnię zabezpiecza się woskiem albo tłuszczem.
  • Bycast – wierzchnią warstwę na meblu w tym przypadku tego rodzaju skóry tworzy folia poliuretanowa.
  • Antyczną – to znaczy dwubarwną.

Znając powyższe rodzaje skóry, można wybrać meble wypoczynkowe z pełną świadomością tego, co się kupuje.

By Redakcja

Jestem młodszą redaktorką. Ogarniam przede wszystkim dział związany z aranżacją i projektowaniem wnętrz, gdzie staram się zaszczepić czytelnikom nowoczesne spojrzenie na własne wnętrze. Największym podziękowaniem za treści są komentarze ostawiane pod nimi ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *